Sri23072014

LAST_UPDATEUto, 22 Srp 2014 5pm

Na današnji dan 22.7.

Na današnji dan 22.7.

Na današnji dan 22.7.1991 ujutro u 5 sati iz Mirkovaca je izveden minobacački napad na Vinkovce i na Nove Jankovce. Osiguravajući zgrade općine, u tom napadu pogiba redarstvenik Mihajlo Lazor iz...

Priopćenje poljoprivrednicima u vezi ukazane potrebe i mogućnosti paljenja biljnih ostataka strnih žitarica i uljane repice nakon poplave

Priopćenje poljoprivrednicima u vezi ukazane potrebe i mogućnosti paljenja biljnih ostataka strnih žitarica i uljane repice nakon poplave

Policijska uprava vukovarsko srijemska na temelju upita stručnih službi iz područja poljoprivredne djelatnosti u vezi izvanredne situacije i potrebe uništavanja biljnih ostataka,upozorava građane i...

Popravkom škole napokon počela obnova u Gunji

Popravkom škole napokon počela obnova u Gunji

Jučer rano ujutro došli su djelatnici tvrtke Mešić Com iz Zagreba, predvođeni ing. Vladom Šoltez, čovjekom podrijetlom iz Rajeva Sela, čiji je otac tragično stradao tijekom poplave. Radnici su u...

Pomoć u obnovi doma obitelji u Račinovcima

Pomoć u obnovi doma obitelji u Račinovcima

Jednoj obitelji s poplavljenog županjskog područja pomoć želi pružiti HSP dr. Ante Starčević, a s humanitarnom akcijom krenuli su proteklog vikenda. Pomoći će peteročlanoj obitelji Agić iz sela...

Prvo vjenčanje u Gunji

Prvo vjenčanje u Gunji

Marko Margić (28) i Ivana Lucić (23) su u dvorištu kuće koju naveliko obnavljaju izgovoriti sudbonosno "da" i za stotinjak članova svojih obitelji prirediti 'veselicu' Nakon puna dva mjeseca tuge i...

Vrijeme u Županji

Cloudy

21°C

Županja

Cloudy

Wind: 3.22 km/h

 • 23 Jul 2014

  Rain Early 24°C 17°C

 • 24 Jul 2014

  Partly Cloudy 29°C 16°C

Radio Županja Live

2. BEĆARFEST „Alaj ću se kerit pa bećarit“

Share

[PROGRAM] 2. BEĆARFEST „Alaj ću se kerit pa bećarit“Udruga za promicanje i očuvanje šokačke baštine "Šokadija" Babina Greda organizira i šalje vam poziv za Drugi bećarfest Slavonije, Baranje i Srijema pod nazivom „Alaj ću se kerit pa bećarit“ koji će se održati 09. lipnja 2013. u Babinoj Gredi.

Bećarski napjev nastao je na ovom slavonskom tlu, u srcu Šokadije iz duše vrijednog, veselog i duhovitog Šokca, strastvenog i raskalašenog ljubavnika, domoljuba i ponekad prkosnog hvalisavca. Kako je ovaj napjev postao zaštitni znak naše nematerijalne kulturne baštine, naša Udruga želi pridonijeti u njegovom promoviranju i očuvanju svih njegovih ljepota i vrijednosti na zanimljiv i upečatljiv način. Uz pomoć našeg eminentnog glazbenog stručnjaka, koji je ušao u najtananije vrednote ovog napjeva, gospodina Mihaela Ferića, osmislili smo održavanje Bećarfesta.

becarfest1

Bećarfest će se održati u večernjim satima na otvorenom, ali natkrivenom prostoru PZ „Napredak“ Županja, a na njemu će sudjelovati izvođači u dvjema kategorijama. Nastupat će osam profesionalnih tamburaških sastava i osam amaterskih pjevačkih skupina koje će pratili svatovski ili KUD-ovi tamburaši. Njihov izbor će obaviti stručni sud na temelju pristiglih snimaka. U stankama (za vrijeme vijećanja stručnog suda) nastupit će pjevačke skupine bez sviračke pratnje, s još uvijek očuvanim: povratnim bećarcem, staračkim bećarcem ili ženskim bećarcem. Program će pratiti stručni sud na čelu s gdinom. Ferićem koji će donijeti odluku o nagrađenim sudionicima.

 becarfest2

UDRUGA ZA PROMICANJE I OČUVANJE ŠOKAČKE BAŠTINE "ŠOKADIJA" BABINA GREDA 9.lipnja 2013. na Čevatovu u 20,00 sati organizira 2. BEĆARFEST "Alaj ću se kerit pa bećarit"

U programu sudjeluju:

1. MPS KUD-a "Mijat Stojanović", Babina Greda
2. MPS KUD-a Ivana Filipovića, Velika Kopanica
3. TS "Ledina", Babina Greda
4. MPS "Šokci", Donji Andrijevci-Slavonski Brod
5. MPS „Baće“ KUD-a „Josip Šošić“, Tenja
6. TS "Skitnice", Cerna
7. MJPS "Priše" Udruga "Šokadija", Babina Greda
8. MPS "Lovor", Trnjani
9. TS "Ataše", Slavonski Brod
10. MPS "Šokci" Šokačka grana, Osijek
11. MPS KUD-a Šokadija, Stari Mikanovci
12. TS "Šokci", Mohač, Republika Mađarska
13. MPS "Babogreci", Udruga "Šokadija", Babina Greda
14. TS "Jedini", Slavonski Brod
15. MPS "Đeverovi", Donja Bebrina

Gosti Bećarfesta:
ŽPS "Jagode", Vesela Šokadija, Gundinci
ŽPS "Snaše iz Klakara, Klakar
Franjo Verić na samici, Osijek
ŽVS "Druge", Osijek
"Denis i Dive", Udruga Šokadija, Babina Greda 

Voditelj programa: Frano Ridjan-Franja
Pokrovitelj Bećarfesta je predsjednik sabora RH Josip Leko
Poslije programa igramo i pjevamo po šokački

ULAZ: odrasli 20 kuna, djeca 10 kuna

Sponzori: Ministarstvo kulture RH, OTP banka, Županija Vukovarsko-srijemska, Općina Babina Greda, Grad Vukovar, Vodovod izgradnja Vinkovci, Sladorana Županja, Ljekarna Baturina, Narcor d.o.o. Županja, PZ"Napredak" Županja, Komunalac d.o.o. Županja, KŠZ "Jamstvo", Veterinarska stanica Županja, Euroauto Babina Greda, Granit trade Babina Greda, OPG Ivice Nedića, članice čitaonice "Seljačka sloga" Babina Greda

 

Nemate dozvolu za unos komentara. Samo registrirani korisnici mogu koristiti privilegirane postavke. Registracija je besplatna!

Zadnji komentari

 • Slobodan Obradović Slobodan Obradović
  RIKnuli smo. Prema Regionalnom Indeksu Konkurentnosti ...

  Read more...

   
 • Slobodan Obradović Slobodan Obradović
  Da bi postao načelnik/gradon ačelnik treba li ...

  Read more...

   
 • Glas iz naroda Glas iz naroda
  "Savjet mladih grada Županje" .... to nije točan ...

  Read more...

   
 • Policajac Policajac
  A, njemu čestitka? (županjac dogovori se više sam sa ...

  Read more...

   
 • ironaleonic ironaleonic
  Može li netko ( od nadležnih) provjeriti u čije ime ...

  Read more...

Brojač posjeta

Danas396
Jučer806
Tjedan2369
Mjesec19924
Ukupno1182057