Sri27082014

LAST_UPDATEUto, 26 Kol 2014 6pm

 KONCERT ZAHVALE

KONCERT ZAHVALE "VELIKO SRCE ŽUPANJE"

Pokažimo zajedništvo, slavonski inat i prkos, pozdravimo rijeku Savu i zahvalimo jedni drugima! Dodjite na veliki koncert, zabavite se i proslavite Dan grada Županja! Četvrtak, 28.kolovoza 2014. od...

Održan drugi po redu maraton

Održan drugi po redu maraton "Županjska petica"

Dana 24.08.2014. (nedjelja) u 17 sati u Županji održan je drugi po redu maraton "Županjska petica". To je maratonska utrka na 5 kilometara koja se odvija rubnim dijelom grada ,te popločenim dijelom...

DOMAGOJ JANJIĆ: 'Na češnjaku se može zaraditi, ali ne treba biti pohlepan'

DOMAGOJ JANJIĆ: 'Na češnjaku se može zaraditi, ali ne treba biti pohlepan'

Domagoj Janjić (28) iz Županje prije tri godine odlučio se baviti uzgojem češnjaka i nije požalio jer posao se uhodao i osigurao si je mjestu na tržištu kako onom malom, po nekoliko kilograma tako...

Branitelji iz Bošnjaka na korzu u Rijeci topit će čvarke te kuhati čobanac i kotlovinu

Branitelji iz Bošnjaka na korzu u Rijeci topit će čvarke te kuhati čobanac i kotlovinu

Udruga branitelja proizvođača Panonija sa sjedištem u Bošnjacima neumorna je u promidžbi autohtonih slavonskih proizvoda. Svjesni da pojedinačnim djelovanjem malo mogu napraviti i da je budućnost u...

21. RIBIČKI MEMORIJAL ČIKA JOSE LONČAREVIĆA

21. RIBIČKI MEMORIJAL ČIKA JOSE LONČAREVIĆA

U sklopu obilježavanja Dana grada Županje članovi Športske ribolovne udruge Sava Županja održali su 21. međunarodni Memorijal čika Jose Lončarevića u pecanju ribe na plovak. Zbog vjetrovitog...

Vrijeme u Županji

Mostly Cloudy

21°C

Županja

Mostly Cloudy

Wind: 6.44 km/h

 • 27 Aug 2014

  Rain 21°C 11°C

 • 28 Aug 2014

  Sunny 24°C 11°C

Radio Županja Live

2. BEĆARFEST „Alaj ću se kerit pa bećarit“

Share

[PROGRAM] 2. BEĆARFEST „Alaj ću se kerit pa bećarit“Udruga za promicanje i očuvanje šokačke baštine "Šokadija" Babina Greda organizira i šalje vam poziv za Drugi bećarfest Slavonije, Baranje i Srijema pod nazivom „Alaj ću se kerit pa bećarit“ koji će se održati 09. lipnja 2013. u Babinoj Gredi.

Bećarski napjev nastao je na ovom slavonskom tlu, u srcu Šokadije iz duše vrijednog, veselog i duhovitog Šokca, strastvenog i raskalašenog ljubavnika, domoljuba i ponekad prkosnog hvalisavca. Kako je ovaj napjev postao zaštitni znak naše nematerijalne kulturne baštine, naša Udruga želi pridonijeti u njegovom promoviranju i očuvanju svih njegovih ljepota i vrijednosti na zanimljiv i upečatljiv način. Uz pomoć našeg eminentnog glazbenog stručnjaka, koji je ušao u najtananije vrednote ovog napjeva, gospodina Mihaela Ferića, osmislili smo održavanje Bećarfesta.

becarfest1

Bećarfest će se održati u večernjim satima na otvorenom, ali natkrivenom prostoru PZ „Napredak“ Županja, a na njemu će sudjelovati izvođači u dvjema kategorijama. Nastupat će osam profesionalnih tamburaških sastava i osam amaterskih pjevačkih skupina koje će pratili svatovski ili KUD-ovi tamburaši. Njihov izbor će obaviti stručni sud na temelju pristiglih snimaka. U stankama (za vrijeme vijećanja stručnog suda) nastupit će pjevačke skupine bez sviračke pratnje, s još uvijek očuvanim: povratnim bećarcem, staračkim bećarcem ili ženskim bećarcem. Program će pratiti stručni sud na čelu s gdinom. Ferićem koji će donijeti odluku o nagrađenim sudionicima.

 becarfest2

UDRUGA ZA PROMICANJE I OČUVANJE ŠOKAČKE BAŠTINE "ŠOKADIJA" BABINA GREDA 9.lipnja 2013. na Čevatovu u 20,00 sati organizira 2. BEĆARFEST "Alaj ću se kerit pa bećarit"

U programu sudjeluju:

1. MPS KUD-a "Mijat Stojanović", Babina Greda
2. MPS KUD-a Ivana Filipovića, Velika Kopanica
3. TS "Ledina", Babina Greda
4. MPS "Šokci", Donji Andrijevci-Slavonski Brod
5. MPS „Baće“ KUD-a „Josip Šošić“, Tenja
6. TS "Skitnice", Cerna
7. MJPS "Priše" Udruga "Šokadija", Babina Greda
8. MPS "Lovor", Trnjani
9. TS "Ataše", Slavonski Brod
10. MPS "Šokci" Šokačka grana, Osijek
11. MPS KUD-a Šokadija, Stari Mikanovci
12. TS "Šokci", Mohač, Republika Mađarska
13. MPS "Babogreci", Udruga "Šokadija", Babina Greda
14. TS "Jedini", Slavonski Brod
15. MPS "Đeverovi", Donja Bebrina

Gosti Bećarfesta:
ŽPS "Jagode", Vesela Šokadija, Gundinci
ŽPS "Snaše iz Klakara, Klakar
Franjo Verić na samici, Osijek
ŽVS "Druge", Osijek
"Denis i Dive", Udruga Šokadija, Babina Greda 

Voditelj programa: Frano Ridjan-Franja
Pokrovitelj Bećarfesta je predsjednik sabora RH Josip Leko
Poslije programa igramo i pjevamo po šokački

ULAZ: odrasli 20 kuna, djeca 10 kuna

Sponzori: Ministarstvo kulture RH, OTP banka, Županija Vukovarsko-srijemska, Općina Babina Greda, Grad Vukovar, Vodovod izgradnja Vinkovci, Sladorana Županja, Ljekarna Baturina, Narcor d.o.o. Županja, PZ"Napredak" Županja, Komunalac d.o.o. Županja, KŠZ "Jamstvo", Veterinarska stanica Županja, Euroauto Babina Greda, Granit trade Babina Greda, OPG Ivice Nedića, članice čitaonice "Seljačka sloga" Babina Greda

 

Nemate dozvolu za unos komentara. Samo registrirani korisnici mogu koristiti privilegirane postavke. Registracija je besplatna!

UPLOAD

Zadnji komentari

 • županjac županjac
  Koliko me sjećanje služi, ispravite me ako griješim ...

  Read more...

   
 • PROFESIONALAC PROFESIONALAC
  pozz imam cast na dan oluje nostiti zastavu 83 ...

  Read more...

   
 • Vražica83 Vražica83
  Baš nedavno smo unutar obitelji komentirali kada ...

  Read more...

   
 • parkour90 parkour90
  oce se pravit street workout park u ovoj vuko[censored]n ...

  Read more...

   
 • Slobodan Obradović Slobodan Obradović
  U Županji: rođeno 82 – umrlo 131. Priopćenje „Prirodno ...

  Read more...

Brojač posjeta

Danas361
Jučer1630
Tjedan3626
Mjesec23761
Ukupno1211538