sj news

Zid srama: Pričama o teškom siromaštvu u Gunji varaju putnike na Autobusnom kolodvoru

Autobusni su kolodvori, stjecišta brojnih putnika, ali gotovo redovito i lokacije gdje rado “navrate” beskućnici, prosjaci, varalice…Nedavno je vrlo drskoj prevari na zagrebačkom Autobusnom kolodvoru svjedočila čitateljica S.S. (podaci poznati redakciji) koristeći napaćeni narod u poplavljenim dijelovima Hrvatske kao izliku za prevaru.

Readmore

Novi broj Županjskog lista

Najpopularniji mjesečnik našeg grada "Županjski list" u svom najnovijem 97. izdanju može se nabaviti na kioscima po simboličnoj cijeni od 5 kuna. Oni kojima je i to puno mogu ga prelistati onlajn na redizajniraoj i poboljšanoj web stranici Radio Županje ili direktno skinuti OVDJE

Readmore

Ivo Mijatović - Ico "Muke po Andriji" dio 10.

IV ŠKOLOVANJE

Stojeći naslonjen na zid, Andrija se trudio prikriti nervozu. U ušima je osjećao pritisak koji je postajao sve jači i jači. Duboko u želudcu stvarali su se krugovi izazvani nervozom. Prigušeno jutro natjera ga da oštrije pogleda u nakupljenu mladež. Pokušavao je razaznati lica s kojima bi eventualno mogao biti u razredu.

Readmore

Na današnji dan: 27.9.

Na današnji dan 27.9 1809. godine počela je padati kiša i nije prestajala tri dana. Došlo je do tako silovite poplave Save, da su žitelji Posavine brali kukuruz iz čamaca. Te je godine i urod pšenice zakazao, nestalo je žitarica na tržištu i zavladala glad i pomor stanovništva od bolesti vezanih za neuhranjenost. Pomoć izvana nije mogla stići, jer su putovi bili toliko blatni da kola nisu mogla stići, a Sava tako visoka da ni brodovi nisu plovili.

Readmore

Magistri postaju revirnici, pred zimu ih šalju u Gospić

Četvorica magistara šumarske struke (podaci poznati redakciji), zaposleni u stručnim službama u Upravi šuma Podružnica Vinkovci, uputili su prekjučer zajednički dopis predsjedniku Uprave Hrvatskih šuma d.o.o. Ivanu Paveliću, u kojem izražavaju nezadovoljstvo postupcima voditelja UŠP-a Vinkovci Zlatka Cegledija prema stručnom kadru i upozoravaju na provođenje mobinga.

Readmore

Održan VII. Gospodarski sajam Cvelferije

Pomoćnica ministra poljoprivrede Davorka Hajduković otvorila je danas u Drenovcima VII. Gospodarski sajam Cvelferije, koji je organizirao LAG "Šumanovci" u suradnji s Općinom Drenovci. Ovogodišnji Sajam imao je posebnu težinu i značaj jer je prvi nakon nezapamćenih poplava koje su poharale istočni dio županjske Posavine.

Readmore

Namještaj iz Gradišta u švedskim hotelima i londonskim pubovima

Iako je ekonomska kriza najviše pogodila drvnu industriju, koja grca u problemima, stolarski pogon Špurga iz Gradišta, smješten u poduzetničkoj zoni Ambarine, uz državnu cestu Vinkovci - Županja, ogledan je primjer kako se i u teška vremena može uspješno poslovati i odolijevati krizi. Čak 97 posto proizvodnje izvoze, ponajprije u Englesku i Švedsku, zatim u Njemačku, a samo mali dio završava na domaćem tržištu.

Readmore

   

Zadnji komentari  

   

HRVATSKI NOGOMETNI KUP

Detalji

http://www.znsvs.info/admin/novosti/uploads/slike/1549.JPGOdigrane su 1 / 4 završnice Hrvatskog nogometnog kupa. U HNK juniora Graničar iz Županje bio je bolji od Zagreba i izborili plasman u 2. kolo, dok je u kategoriji kadeta Cibalia je pobijedila Graničar u Županji i igra u 2.kolu.

 

KADETI

GRANIČAR - CIBALIA 0 : 2 ( 0 : 0)

Kadeti HNK Cibalia Vinkovci

Spomen stadionu prve nogometne lopte u Hrvatskoj u Županji. Gledatelja. 300. Vrijeme: sunčano. Teren: travnat. Suci: Mario Novak, Domagoj Gradištanac i Darko Kuna ( svi iz Osijeka).

Suci Gradištanac, Novak, Kuna

Delegat: Željko Bel ( Osijek). Strijelci: 0 : 1 Mario Jazvić ( 42), 0 : 2 Ismar Rašidović ( 46).

GRANIČAR: Purić, Jurić ( od 70. Janjić), Dubravac ( od 52. Knežević), Spajić, Kraljček, Tulumović ( od 70. Bubalović), Lazar ( od 75. Pavkić, Pastuović, Tomšić, Kovačević ( od 75.Perškić), Lotar. Trener: Stjepan Matijević.

Kadeti Graničara Županja

CIBALIA: Jurić, Mauer ( od 41. Rašidović), Jazvić, Cerovski, Katalinić, Baotić, Topić, Žgela ( od 65. Rajković), Dabro ( od 71. Novokmet), Severović ( od 50. Šorli), Smolčić ( od 41. Pavlović).

U borbi za loptu kadeti Graničara i Cibalije

Momčad Cibalije je trenirao Miroslav Bojko, no po potrebi seniorske momčadi imenovan je novim trenerom i već na startu u Osijeku pobijedio Osijek i uveo momčad Cibalie u polufinale. Njegovi učenici kadeti su iskoristili svoje dvije prigode i pogodili mrežu domaćina za ulazak u 2.kolo HNK. Graničar nije iskoristio svoje šanse preko Tomšića, Tulumovića i Pastuovića.

Stjepan Matijević, trener kadeta Graničara

Trener Graničara Stjepan Matijević je čestitao vodstvu Vinkovčana Nenadu Lušiću, Samiru Štileru i igračima na pobijedi zaželio im uspjeh u 2. kolu.

 

HRVATSKI NOGOMETNI KUP - JUNIORI

GRANIČAR - ZAGREB 2 : 1 ( 1 : 1 )

Spomen stadion prve nogometne lopte u Hrvatskoj u Županji. Gledatelja: 350. Vrijeme: prohladno i oblačno. Teren: travnat. Suci: Dario Bel, Davor Batinić, Luka Prološki ( svi iz Osijeka). Delegat: Stjepan Ljubej ( Đakovo). Strijelci: 0 : 1 Haris Sulejmani ( 11), 1 : 1 Toni Pavkić ( 19), 2 : 1 Toni Pavkić ( 53). Opomenuti igrači: Robert Filipović, Filip Šokičić, Domagoj Vučičević ( Graničar).

Juniori Graničara pobijedili Zagreb i ovako proslavili

GRANIČAR: Vincetić, Jerković ( od 756. Orkić), Šimunović, Filipović, Beblje, Misir ( od 61. Pastuović), Vučičević, Pavkić ( od 84. Lotar), Šokičić ( od 75. Babogredac), Živković, Prnjak. Trener: Hrvoje Lončarević.

Hrvoje Lončarević, trener juniora

ZAGREB: Jakupčić, Čičak, Lončar, Grbić, Zelenika, Soldo, Mudražija ( od 57. Barač), Galić ( od 68. Skelin), Sulejmani, Marijanović ( od 61. Filipović), Šipuš. Trener: Dražen Madunović.

Juniori Graničara Županja

Juniori Graničara su agresivno ušli u utakmicu i zaprijetili poslije nekoliko akcija. Kontra napad i u 11-toj minuti Haris Sulejmani prima loptu od Galića, vratar Vincetić je pokušao spriječiti akciju lopta se našla u mreži. Ohrabreni navijanjem svojih vršnjaka sa tribina i savjetima trenera Lončarevića osam minuta kasnije su izjednačili rezultat pogotkom igrača utakmice Tonija Pavkića. Na odmor su otišle obije momčadi. U ranoj fazi drugog poluvremena Toni Pavkić postiže lijep zgoditak za konačnu pobjedu 2 : 1 i plasman u 2. kolo HNK.

Toni Pavkić, dva zabio Zagrebu Trener Zagreba Dražen Madunović je izjavio – Zaslužena pobjeda Graničara, igračima i treneru Lončareviću želim uspjeh u daljem tijeku HNK. Moja momčad nije pokazala ono što sam očekivao i nitko se nije nametnuo da igra i momčadi juniora u Prvoj ligi gdje smo jesen završili na šestom mjestu sa 24 boda.

 Šokičić asistira Pavkiću za gol

Hrvoje Lončarević, trener Graničara: - Oduševljen sam mladom publikom koja je pomogla da dođemo do pobjede protiv prvoligaša Zagreba. Prije dvije godine smo spletom raznih okolnosti u završnici izgubili od prvoligaša u Šibeniku. Bilo bi dobro da nam dođe u Županju još jedan prvoligaš.

Stjepan Bogutovac

Nemate dozvolu za unos komentara. Samo registrirani korisnici mogu koristiti privilegirane postavke. Registracija je besplatna!

   
© ALLROUNDER